s

LIST OF INTERNATIONAL FILMS IN COMPETITON HERE



 
NK 1

NORSK KORTFILM /
NORWEGIAN SHORT FILMS

Tidspunkter med forbehold!
tor/thur 12.06 kl 19.00
sun/søn 15.06 kl 22.00
     
Tittel Regissør/director   Spilletid
Homage to Leo Marianne Heske   1 min
Lost Picture Found * Axel Mustad Bevreng, Kash Kazai 9 min
Plis * Arild Østin Ommundsen 12 min
Do or Die * Ragnar Go'hjerta 12 min
Gutten og torsken Bjørn Fast Nagell 5 min
Varde * Hanne Larsen 15 min
Svanen Rudi Moustafa 9 min
Tanakh Bibelen al-Quran Ole Mads Sirks Vevle 4 min

* Also in the International Competition

 
     
NK 2 fre/fri 13.06 kl 15.00
fre/fre 13.06 kl 22.00
     
Tittel Regissør/director   Spilletid
Pasjon Marius Ektvedt, Gunhild Enger 13 min
Bygningsarbeidere Kajsa Næss 6 min
Carl Størmer og hans detektivkamera Evald Otterstad 20 min
Turning Trick Kaja Haugen Leijon 5 min
Goyo Lindsay Sanner, Emila Danilovic, Marie Brobakke 17 min
Flax Bård Ivar Engelsås 11 min
Roshambo Lasse Gjertsen 1 min
     
     
NK 3 fre/fri 13.06 kl 20.00
lør/sat 14.06 kl 20.00
     
Tittel Regissør/director   Spilletid
Dager av kjærlighet Eric Magnusson 7 min
Existo Jannicke Johansen 4 min
Bortreist for anledningen Solveig Melkeraaen 30 min
Bunny Loop Jan Otto Wiig 1 min
Adherent Julian Nazario Vargas 11 min
Liten knute Kjersti Steinsbø 14 min
Brutte Kretser
Tom Daniel Reiersen
9 min
     
     
NK 4 lør/sat 14.06 kl 12.00
lør/sat 14.06 kl 22.00
     
Tittel Regissør/director   Spilletid
Jøje meg for en jul Mattis Folkestad 8 min
Glade jul Tomas Kværner 9 min
Tro, håp og ærlighet Helene Torp 24 min
Tågråbberi - en enkel simplifisering av en konkret idé om skjebnen ...ja, også om kjærligheten da Eivind Larssen, Øystein Håland 1 min
Sko Qian Shi 4 min
Eddekoppen Bakeri Terje André Nymark 15 min
Lydskygger Julie Engaas 7 min
Min bestemor Beijing Mats Grorud 8 min
     
     
NK 5 lør/sat 14.06 kl. 19.30
søn/sun 15.06 kl 10.00
     
Tittel Regissør/director   Spilletid
Mein Stampf or The Danceshow of the Last Century Martine Grande 4 min
L'attende Ingvild Søderlind 2 min
Krokettmannen Bobbie Peere 25 min
Ilsas anatomitime Andreas Nilssen Moss 4 min
Autovern Aasne Vaa Greibrokk 15 min
Danny's Magical Potion Gaute Hesthagen 1 min
Interlude Katja Eyde Jacobsen 12 min
XY David Reiss-Andersen 5 min
2007 Thomas Simonsen Balmbra 3 min
Utroskap og Overvaakning Jonas Engen 4 min
     
     
NK 6 søn/sun 15.06 kl 10.00
man/mon 10.06 kl 22.00
     
Tittel Regissør/director   Spilletid
Søndag Guro Bruusgaard 7 min
Fam. Bergs erfaringer Pål Øie 25 min
Sunday Mornings Jannicke Låker 9 min
Forlat oss vår skyld Kjersti Steinsbø 23 min
Fortærelse Hove/Hesjevoll 1 min
Robin Eirik Sæter Stordahl 4 min
Katten og bildet Lyder S Janøy, Åsmund Janøy 2 min
     
     
NK 7 søn/sun 15.06 kl 16.30
man/mon 16.06 kl 12.00
     
Tittel Regissør/director   Spilletid
En simplistisk studie av numerologi og Gud og slikt  Eivind Larssen 4 min
Tyvstart Leiv Igor Devold 28 min
Polyester Carsten Sørlie   11 min
Eg ser deg Eg ser deg Chris Erichsen 4 min
Oh My God Anne Sewitsky 9 min
Ovum Thomas Fossgård 13 min
Desert Eagle Charlotte Thiis-Evensen 1 min
     
     
NK 8 man/mon 16.06 kl 10.00
man/mon 16.06 kl. 16.00
     
Tittel Regissør/director   Spilletid
Elsk din skjebne Andreas Lisberg 19 min
Before ever after Thomas Løken 3 min
Simons hjelp Leiv Igor Devold 27 min
Tango de Yapa Anne Siri Wathne 16 min
Tørt og kjølig Kristoffer Joner 12 min
     
     
NK 9 Music Videos man/mon 16.06 kl 14.00
man/mon 16.06 kl 18.00
     
Tittel Regissør/director   Spilletid
Dobbelmono - Someday Thomas Lunde, Andreas Øyvåg 3 min
Venke Knutson Andreas Rønning 3 min
Black Ice Magenta Talleiv Taro Manum 6 min
Summer Skin Daniel Howlid 3 min
Lengsel - The Pale People Fred Arne Wergeland  4 min 
Maria Mena - Nevermind Me Kristoffer Borgli  4 min 
Rundt og rundt Emilia Danilovic  3 min 
Avor - Baosj sangen
Assad Arif 5 min 
Cortina
Sara Eliassen
4 min 
ABC - Salvatore Matt Willis-Jones  6 min 
Yoga Fire  Lasse Gretland  3 min 
Politimester Egil
Knut Petter Ryan
3 min 
Blind Archery Club - Off The Deep End  Kristoffer Borgli  4 min 
Heroes &Zeros - A Strange Constellation
Kaveh Tehrani  4 min 
Yoyoyo Acapulco
Håvard Bråthen  2 min 
White Shade Jørgen Johansen, Mads Hornsletten  3 min 
Kenneth Ishak - Don't touch my brother
Kristoffen Borgli  4 min 
Animal Alpha - Pin You All Petter Jahre  3 min 
     
     
 

NORSK DOKUMENTARFILM / NORWEGIAN DOCUMENTARIES

ND 1 tors/thur 12.06 kl 21.00
fre/fri 13.06 kl 20.00
     
Tittel Regissør/director Spilletid
Fengslet i Peru Anne Gullbjørg Digranes 50 min
     
     
ND 2 fre/fri 13.06 kl 12.00
fre/fri 13.06 kl 22.00
     
Tittel Regissør/director Spilletid
Kiosk Hilde Stålkjær Osen 28 min
A Beautiful Tradegy  David Kinsella  58 min 
     
     
ND 3 fre/fri 13.06 kl 17.00
lør/sat 14.06 kl 14.00
     
Tittel Regissør/director Spilletid
Spigerverket Ingvil Giske 29 min
Lykkens Grøde Karoline Grindaker, Hilde Kjøs 55 min
       
     
ND 4
lør/sat 14.06 kl 10.00
lør/sat 14.06 kl 22.00
     
Tittel Regissør/director Spilletid
Blod og ære Håvard Bustnes 86 min
     
     
ND 5 lør/sat 14.06 kl 21.30
søn/sun 15.06 kl 16.00
     
Tittel Regissør/director Spilletid
Fiskebollefabrikken Solveig Melkeraaen 29 min
Velkommen til Norge Mona Friis Bertheussen  50 min 
     
     
ND 6 søn/sun 15.06 kl 12.00
sun/søn 15.06 20.00
     
Tittel Regissør/director Spilletid
Norsk statistikk Solveig Melkeraaen 29 min
Gatas Gynt
Hallvard Bræin
  58 min
     
     
ND 7 søn/sun 15.06 kl 21.00
man/mon 15.06 kl 10.00
     
Tittel Regissør/director Spilletid
Dømt til å bli voldtatt
Sigrun Nordervald, Gard Andreassen
52 min
Ørkenslottet Eirin Gjørv 51 min
     
     
ND 8 man/mon 16.06 kl 12.00
man/mon 16.06 kl 16.00
Once Upon a Time in Norway Oddbjørn Hoffseth, Pål Aasdal, Martin Ledang 60 min